Polecany serwis który publikuje informacje o uzależnieniach

Giniemy w morzu informacji, czasami trudno oddzielić ziarno od plew. Dlatego pozwalam sobie polecić portal internetowy, który wyróżnia się wysoką merytoryczną wartością publikowanych treści. Redaktorzy chwalą się, że artykuły są popełniane przez lekarzy, psychiatrów, neurologów, specjalistów terapii uzależnień lub psychologów. te pisane przez osoby bez kierunkowego wykształcenia są przynajmniej recenzowane przez profesjonalistów.

Odwyk.com.pl  traktuje o chorobie alkoholowej, stąd moje zainteresowanie, ale również opisuje narkomanię, lekomanię współuzależnienie oraz powikłania zespołów zależności i metody ich leczenia. Polecam go nie tylko ze względu na popularno-naukowy charakter, wyróżnia się także podejściem do zespołów zależności. porusza głównie zagadnienia biologicznych aspektów, genetyki, neurofizjologii, psychofarmakologii. To praktycznie nowa postawa wobec zaburzeń psychicznych w ogóle, a w stosunku do uzależnień to pionierzy. Dotychczas większość tekstów traktowała o psychologicznych aspektach uzależnień. Niektórzy „terapeuci” np. systemowi, chcieli leczyć całe rodziny, upatrując się przyczyn choroby w złym funkcjonowaniu grupy. Niestety formuła psychoterapii np. w chorobie alkoholowej wyczerpała się i wiadomo, ze nie ma efektów jej stosowania. Więc w koń za te najpopularniejsze zaburzenia psychiczne biorą się naukowcy o podejściu biologicznym i matematycznym, odbierając pole humanistom.

Udało mi się nawiązać osobisty kontakt z autorami(w związku z artykułem o podwójnej diagnozie) i wiem, ze szukają osób uzależnionych lub ich bliskich, którzy chcieliby się podzielić swoimi doświadczeniami. Chcieliby też rozwijać portal w kierunku zgodnym z zainteresowaniami użytkowników. Proszę odwiedzić stronę i wyrobić sobie własne poglądy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: